POLECAMY DO ADOPCJI – FOTORELACJA Z SESJI CZ.6

Dziś przybliżamy wam sylwetki czterech wspaniałych psiaków: Timona, Rabo, Bosmana i Gufiego.
Zobaczcie sami jak pięknie pozują do zdjęć. Chcą pokazać się z jak najlepszej strony choć to nie uroda psa jest najważniejsza, lecz jego wielkie i spragnione miłości psie serce.

 

Timon to uroczy, młody, kudłaty piesek, który wygląda jak miniaturowy Corgi.
Do schroniska trafił pod koniec kwietnia 2018 roku.
Z początku był niezbyt ufny, ale coraz bardziej się otwiera. Nadal jednak jest bojaźliwy i z pewnością potrzebuje czasu, żeby w pełni zaufać człowiekowi. Mimo to jest bardzo grzeczny i skory do czułości.
Timon nie przepada za innymi psiakami, zwłaszcza dużymi – na spacerach je obszczekuje. Z mniejszymi bywa różnie, dlatego jeżeli w domu jest już pies konieczny jest spacer zapoznawczy z rezydentem.
Dla Timona szukamy wyrozumiałego i cierpliwego opiekuna oraz spokojnego domu, gdzie będzie czuł się bezpieczny i na nowo zaufa.
Kontakt z wolontariuszem: 694-582-477
Timon aktualnie przebywa w: TOZ Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Mysłowicach (woj. śląskie), ul. Sosnowiecka 16 tel. 32 316 08 85

Rabo w schronisku przebywa od maja 2018 roku. To około 5 letni (ur. ok 2013 r.), nieduży psiak, z krótkimi łapkami i pyszczkiem wilczura. Ma białą, krótką sierść, pokrytą czarnymi łatkami.To wyjątkowo spokojny i opanowany psiak. Lubi głaskanie oraz obecność człowieka. Gdy ktoś podchodzi do jego boksu od razu zaczyna skakać z radości. Dobrze dogaduje się też ze starszymi dziećmi.
Rabo bardzo chętnie wychodzi na spacery na których całkiem ładnie spaceruje na smyczy. Na inne psy reaguje różnie. Zazwyczaj jest przyjaźnie nastawiony do nich, jednak zdarza się czasami, że któryś z jego schroniskowych kolegów nie do końca mu się spodoba. Dlatego jeżeli miałby trafić do domu z innym psem, konieczne jest wcześniejsze ich zapoznanie.
Rabuś boi się przechodzenia pod smyczą, natychmiast wtedy odskakuje i reaguje tak, jakby ktoś kiedyś go krzywdził poprzez uderzenia pasem. Z całą pewnością jest to psiak, który już swoje przeszedł w życiu, dlatego teraz zasługuje na świadomy i odpowiedzialny dom.
Szukamy dla Rabo opiekuna, który nigdy go już nie opuści oraz który będzie o niego dbał. Ten kochany piesek o wiecznie uśmiechniętym pyszczku zasługuje na kochających go ludzi. Z pewnością odwdzięczy się tym samym.
Kontakt do wolontariuszki: 663 942 665
Rabo aktualnie przebywa w: Toz Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Mysłowicach (woj. śląskie), ul. Sosnowiecka 16 tel. 32 316 08 85

Bosman to psi smuteczek okrutnie skrzywdzony przez ludzi. Gdy patrzy się w oczy tego psiaczka widać ból, lęk i błaganie żeby nie robić mu krzywdy… Jesteśmy winni Bosmankowi pokazać, że człowiek to nie tylko zło, że to również czuły gest, ciepłe słowo, bezpieczny dom. Musimy wyciągnąć go z bolesnych wspomnień i lęków, zwłaszcza, że to niewielkie biało-czarne cudo kolejny raz chce zaufać. Niewiarygodne ile miłości musi być w tym małym psim ciałku i jak wielkie jest jego serducho skoro ponownie daje szanse nam ludziom. Po wszystkich trudnych chwilach Bosman zaczyna nowe życie. Podchodzi, żeby się przytulić, poczuć dotyk bez bólu i lęku, pokazuje na każdym kroku jak spragniony jest poczucia bezpieczeństwa i bliskości. Dzisiaj wiemy już, że ten psi chłopak zostawia przeszłość za sobą. Widać jak cieszą go spacerki z opiekunem, nie przeszkadza mu nawet kulejąca łapka, która dożywotnio będzie świadectwem ile cierpienia przeszedł, ani chore oczko, które należy zakrapiać, aby czuł się komfortowo. Bosmanek przyjmuje leki na stawy żeby łatwiej było mu wrócić do pełnej kondycji ruchowej i z każdym dniem widać, że jest coraz lepiej. Na spacerkach radzi sobie bez problemu i pomimo, że nie ma ogonka to całym ciałkiem pokazuje swoje zadowolenie. W niczym nie odstaje od psich kolegów, zdarza się nawet, ze nieraz trochę podokazuje, dlatego gdyby miał trafić do domu gdzie pomieszkuje inny psiak, to konieczne byłoby spotkanie przedadopcyjne, aby sprawdzić reakcję psich kolegów.
Serce rośnie gdy widzi się tą niewielką, kudłatą psią istotkę jak bardzo otwiera się na ludzi.
W tej chwili Bosmanek jest zabezpieczony- w dobrych rękach, niestety jest to możliwość tymczasowa więc grzecznościowo pomagamy w szukaniu stałego domu dla pluszaka. Dlatego apel do wszystkich psiolubnych: Pokażmy Bosmankowi, że się nie pomylił, że pomożemy znaleźć mu dobry bezpieczny kąt, żeby kolejne lata jego psiego życia upłynęły przy boku kochającego człowieka w pełnym miłości domu. Razem z Bosmankiem bardzo, bardzo prosimy o pomoc, na pewno gdzieś jest ktoś kto go pokocha tak bardzo jak my!
Kontakt w sprawie Bosmana pod numerem 602-411-299. Grzecznościowo w szukaniu domu pomaga również: Toz Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Mysłowicach (woj. śląskie), ul. Sosnowiecka 16 tel. 32 316 08 85

Gufi to średniej wielkości kundelek o krępej budowie ciała, który do schroniska trafił na początku lutego 2018.
Gufi jest wyjątkowo towarzyskim i przyjaznym dla człowieka psiakiem, który uwielbia przytulanie i głaskanie. Najchętniej nie odstępowałby opiekuna na krok. Nawet osoby, których nie zna, wita serdecznym merdaniem ogonka i prosi o głaskanie.
Jest niezwykle energiczny i pomimo tego, że do figury modela troszkę mu brakuje to lubi sobie pobiegać.
Na spacery, szczególnie te dłuższe, chodzi bardzo chętnie. Czasami zdarza mu się pociągnąć na smyczy- zwykle na początku, kiedy to jest podekscytowany możliwością wyjścia z boksu.
Wobec innych psiaków bywa zaczepliwy, więc jeśli w domu jest już psiak, konieczny będzie spacer w towarzystwie rezydenta.
Gufi może i nie wyróżnia się wyglądem spośród innych psiaków, ale jeśli szukamy towarzyskiego psiaka, o wspaniałym charakterze, wtedy warto poznać naszego podopiecznego. Ma w sobie tyle radości życia, że ten jego optymizm przenosi się na innych. Człowiek jest dla niego wszystkim. Przykład Gufiego potwierdza, że pies może stać się najlepszym przyjacielem – wystarczy chcieć.
Kontakt z wolontariuszką w sprawie adopcji: 501 508 072.
Gufi aktualnie przebywa w: Toz Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Mysłowicach (woj. śląskie), ul. Sosnowiecka 16 tel. 32 316 08 85

0 komentarzy