POLECAMY DO ADOPCJI – FOTORELACJA Z SESJI CZ. 10

Na listopadowej sesji odwiedziły nas dwie psie dziewczynki i trzech chłopaków 🙂 Jeden z nich – Puszek już znalazł domek z czego bardzo się cieszymy! Opisy pozostałych psiaków jak zwykle zamieszczam poniżej:

Dixi to cudowna sunia o wyjątkowej urodzie, która w mysłowickim schronisku przebywa od października 2018 roku. Dixi uwielbia spędzać czas z człowiekiem, nastawia się do głaskania. Wiemy, że Dixi nie miała łatwego życia, mimo tego nie straciła wiary w ludzi. Nie jest szczeniakiem- a dojrzałą  około 10 letnią suczką. Bardzo chaotycznie spaceruje na smyczy. Wszystko ją interesuje, ciągnie do celu gdy poczuje ciekawy zapach. Sunia potrzebuje systematycznych spacerów i nauki poprawnego chodzenia na smyczy.
Nerwowo reaguje na napotkanych czworonożnych kolegów. W schronisku towarzystwo innych psów bardzo ją stresuje ? Zdecydowanie preferujemy dom bez innych zwierząt.
Nie znamy reakcji Dixi na towarzystwo małych dzieci.
Dixi cierpliwie znosi wszelkie zabiegi pielęgnacyjne.
Szukamy dla Dixi wyrozumiałego opiekuna, który ofiaruje jej wiele miłości i opiekę na jesień życia, wynagrodzi dotychczasowe krzywdy, które doznała w życiu.
Kontakt z wolontariuszem 512 214 538 lub 694953337.
Pies aktualnie przebywa w: Toz Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Mysłowicach (woj. śląskie), ul. Sosnowiecka 16 tel. 32 316 08 85

Winyl to młody około 4 letni pies, który trafił do schroniska pod koniec maja 2018 roku. Gdy trafił do schroniska był bardzo chudy i bez apetytu, po szczegółowych badaniach okazało się, że Winyl ma zapalenia żołądka. Na dzień dzisiejszy żołądek został wyleczony, a Winyl otrzymuje lekkostrawną karmę (gastro). Gdy już myśleliśmy, że Winyl wyszedł na prostą i z jego cudownym charakterem nie będzie problemu ze znalezieniem nowego domu to pojawiły się ataki padaczki… i niestety w oczach większości potencjalny opiekunów Winyl został skreślony. To pies ideał, kocha towarzystwo człowieka, na jego widok cieszy się całym sobą, wita rozdając buziaki. Uwielbia spacery, sprawiają mu wiele radości, a gdy spotka na swojej drodze psa to biegnie się przywitać, nie wykazuje żadnych agresywnych zachowań, a wręcz przeciwnie- reaguje bardzo pozytywnie na inne czworonogi. Mimo wszystko jeżeli miałby zamieszkać z rodziną, której członkiem jest pies rezydent, konieczny będzie spacer zapoznawczy psiaków. Winyl jest mieszańcem w typie owczarka niemieckiego, może u niektórych osób jego postura wzbudza respekt, ale to tylko pozory, to taki duży misiek, który kocha wszystko i wszystkich. Na każdym kroku widać jego wielką radość z życia. Winyl skradł serca wszystkich wolontariuszy, szukamy dla niego najlepszego domu na świecie, opiekuna, które okaże mu wiele ciepła i miłości oraz zadba o jego zdrowie. W związku z padaczką Winyl otrzymuje lek o nazwie Luminal (miesięczny koszt wynosi około 100zł). Padaczka to nie wyrok! Niestety jednego jesteśmy pewni, jeżeli dojdzie do tego, że Winyl będzie musiał zmienić schronisko to będzie go to kosztowało sporo stresu, a jak wiadomo stres ma wpływ na ataki padaczki. Czy przeżyje transport? Czy w innym schronisku będzie leczony? Nasuwa się mnóstwo pytań, a nam wolontariuszom na samą myśl pęka serce. Szukamy dla Winyla domu, nie budy czy kojca. Winyl potrzebuje towarzystwa człowieka, towarzystwa do zabawy, aktywnych spacerów. To jeszcze psie dziecko, z bardzo dużymi pokładami energii, nie wystarczy wypuścić psa na teren ogrodu, gdzie całe dnie będzie spędzał w samotności! Kontakt z wolontariuszką w sprawie adopcji: 501 508 072. Winyl aktualnie przebywa w: Toz Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Mysłowicach (woj. śląskie), ul. Sosnowiecka 16 tel. 32 316 08 85

Arisa. Może nie znamy przeszłości Arisy, ale wiemy jedno, tej suczki nigdy nie spotkało nic dobrego ze strony człowieka… Arisa w schronisku przebywa od maja 2018 r. Jest niewielką, sięgającą przed kolano, młodą suczką.
W pierwszych dniach pobytu w schroniskowym boksie, Arisa była zestresowana i bardzo się bała. Nie dała się nawet dotknąć wolontariuszom, o spacerze tym bardziej nie było mowy.
W tej chwili Arisa zaczęła już wychodzić na zewnątrz. Na smyczy nie ciągnie i co chwilę zerka na opiekuna. Nadal jednak jest wystraszona i nieufna. Z dystansem podchodzi do ludzi, jednak, gdy przekona się i zaufa człowiekowi, okazuje się wielkim pieszczochem kochających smaczki.
Na spacerach, Arisa bez problemu może spacerować obok innego czworonoga, jednak boi się, kiedy pies idzie prosto na nią, strach przejawia się wtedy agresją. Dlatego jeśli miałaby trafić do domu, gdzie znajdują się inne psiaki konieczne jest wcześniejsze zapoznanie.
Arisa potrzebuje cierpliwego i spokojnego opiekuna, który obdarzy ją ciepłem i miłością, na które tak bardzo zasługuje. Najlepiej gdyby trafiła do spokojnego domu, gdzie człowiek da jej czas na oswojenie się z nowymi warunkami.
Kontakt z wolontariuszem: 516178464.
Pies aktualnie przebywa w: TOZ Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Mysłowicach (woj. śląskie), ul. Sosnowiecka 16 tel. 32 316 08 85

Pako to średniej wielkości, czarny kundelek o krępej budowie ciała z pięknymi klapniętymi uszkami i urzekającym spojrzeniem. To właśnie w tym spojrzeniu widać jak bardzo potrzebuje ludzkiej miłości, czułości i zainteresowania. Jesteśmy pewni, że odwzajemni to bezgranicznym oddaniem i jeszcze większą miłością. Początki Pako w schronisku były trudne. Był wycofanym, nieufnym pieskiem, bał się praktycznie wszystkiego. Dzisiaj widać już ogromną zmianę jaka w nim zaszła. Pako jest mniej zestresowany, uwielbia spacerki na których dzielnie maszeruje co chwilę radosnym spojrzeniem kontrolując czy ma przy sobie „swojego człowieka”. Spacer z Pakusiem to sama przyjemność, jest bardzo zrównoważonym psem, jeśli na spacerze coś go wystraszy nie reaguje nerwowo tylko polega na opiekunie. Gdy czuje wsparcie potrafi wesoło dreptać, bawiąc się przy tym i emanując radością. Pakuś pomimo wielu trudnych w swoim życiu sytuacji bardzo kocha ludzi. Przy odrobinie zainteresowania przytula się całym swoim Pakusiowym ciałkiem, żeby go głaskać i dotykać, a na wybiegu pomimo tego, że czuje swobodę nie odbiega tylko podskakuje śmiesznie na swoich krótkich łapkach cały czas będąc duchem przy swoim człowieku i stara się go mieć w zasięgu wzroku. To właśnie człowiek jest potrzebny Pakusiowi do pełni szczęścia. Marzeniem naszym jest aby trafił na opiekuna, który zasłuży na tą jego ogromną dawkę miłości i który da mu tak wiele ciepła i uczucia na które zasługuje. Pako gdy wyjdzie z boksu to pierwsze co, załatwia swoje potrzeby fizjologiczne, co jest równoznaczne z tym, że jest nauczony czystości, w boksie wstrzymuje mocz do granic możliwości. Pomimo tego , że jest niezauważalny dla odwiedzających schronisko ludzi to jest ulubieńcem wszystkich wolontariuszy. To psiak z niewiarygodną pozytywną energią i emanującym ciepłem i spokojem. Nie jest ma w sobie żadnej agresji, jest również pozytywnie nastawiony do innych psów jednak, gdy któryś z czworonogów jest zaczepny wobec Pako to on też potrafi dać o sobie znać. Kontakt z wolontariuszem 602 411 299.
Pies aktualnie przebywa w: Toz Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Mysłowicach (woj. śląskie), ul. Sosnowiecka 16 tel. 32 316 08 85

0 komentarzy