West Highland White Terrier

 

Pochodzenie:  Wielka Brytania (Szkocja)
Grupa:  3
Sekcja:  2 teriery małe
Próby pracy:  Nie
Średnia długość życia:  12 do 16 lat
Wysokość:  ok. 28 cm
Waga:  6-10 kg
Użytkowość:
Aktywność:
Podatność na szkolenie:
Zdrowie:
Pielęgnacja:
Towarzyskość:
Dziecko:
Dla alergików:  Tak
Przykładowe aktywności: agility
dogtrekking
frisbee
mantrailing

Historia rasy:

West Highland White Terrier wywodzi się od cairn terriera oraz teriera szkockiego. Teriery o białym umaszczeniu zaczęto hodować na początku XIX wieku. Westy wyhodowane zostały z myślą o polowaniach na lisy, wydry i szkodniki.

Temperament/charakter:

West to niewielki, serdeczny, przyjacielski i bardzo towarzyski pies. Jest zwinny, pełen wigoru, wesoły, aktywny i ciekawski. Jest także czujny i odważny, odporny, wytrzymały i rzadko się męczy. Charakteryzuje go duża niezależność, pewność siebie i wysoka samoocena, bywa też uparty.Lubi pracować, jest inteligentny i mocno przywiązuje do opiekuna.

Potrzeby rasy:

West ze względu na swoją niezależność i samowolną naturę wymaga cierpliwości i konsekwencji w wychowaniu. Ten pies lubi biegać i kopać, potrzebuje regularnego ruchu i zabawy. Niezaspokojenie potrzeby ruchu Westika może skutkować pojawieniem się uciążliwych zachowań, piesek może stać się hałaśliwy i nieznośny. Z uwagi na swoją towarzyską naturę raczej nie nadaje się dla osób, które spędzają dużo czasu poza domem.

Zdrowie i pielęgnacja:

West ma szatę dwuwarstową: Twardy, szorstki, trudny do trymowania włos okrywowy ok. 5cm długości oraz obfity podszerstek. Wymaga regularnej i starannej pielęgnacji. Jego sierść nie posiada zapachu. Jest to rasa dlugowieczna, miewa jednak skłonności do alergii oraz schorzeń wątroby.

[pdf-embedder url=”https://dog.net.pl/wp-content/uploads/2017/10/851.pdf”]